Skip to main content

Košík

Close Cart
Čo si obliecť v lete?

Ak plánujete bicyklovať v teplom počasí, zapotíte sa výrazne rýchlejšie ako obvykle. To znamená, že budete musieť byť v chlade, keď budete regulovať svoju teplotu pomocou priedušného cyklistického oblečenia odvádzajúceho pot. Priedušná výstroj pomáha vetrať nahromadené teplo, zatiaľ čo látky odvádzajúce pot pomáhajú odvádzať pot z tela a rýchlo vysušiť oblečenie. Ak bicyklujete v 15 stupňových horúčavách, skutočne začnete pociťovať výhody nosenia správneho výstroja, ale je dôležité nezabudnúť ani na hydratáciu – takže fľaše s vodou sú nevyhnutnosťou bez ohľadu na oblečenie, ktoré nosíte. Čítajte ďalej a prečítajte si niektoré z našich odporúčaní letného odevu s rýchlym ohňom:

Cyklistický dres s krátkym rukávom
Vrstvenie si odložte pre chladnejšie počasie. Zatiaľ budete chcieť, aby vám ako vonkajšia vrstva poslúžil štýlový cyklistický dres s krátkym rukávom, ktorý vašim rukám umožní pri vetre cítiť vánok. Môžete tiež zvážiť nosenie vesty, ak to počasie umožňuje, takže celý váš outfit vám poskytne neobmedzený rozsah pohybu a menší priestor pre trenie.

Cyklistické kraťasy
Rovnako ako váš dres, aj vy budete chcieť zvoliť kratšiu dĺžku oblečenia pre nohy, takže legíny preskočte a vyberte si zopár vypchatých cyklistických šortiek, ktoré vám pomôžu s výkonom. Šortky sú všeobecne fantastické na vetranie, ale sú ešte lepšie pri ochladení, keď cestujete rýchlosťou. Ak ešte nemáte slušné šortky, v našom sprievodcovi výberom správnych cyklistických šortiek sa dozviete viac o výhodách šortiek a o tom, na aké funkcie si treba dať pozor.

 

Čo nosiť v zime na bicykli

Ďalej je na rade zimné cyklistické oblečenie, ktoré je celé o vrstvách vrstvách vrstvách. Pri vrstvení sa vyžaduje veľa osobných preferencií, takže choďte s tým, v čom sa budete cítiť najpríjemnejšie. Pre mnohých to bude obvyklý cyklistický dres noseným cez vrch, pre ostatných je to sada s podkladovou vrstvou pod dlhou. – dresy na rukáve a výber cyklistických legín cez krátke nohavice. Tiež stojí za to dať si na bicykel nejaké blatníky, aby ste zabránili tomu, aby vám kalná voda vystrekla z pneumatík na oblečenie. Prezrite si naše návrhy zimného cyklistického oblečenia nižšie alebo sa dozviete viac v našom sprievodcovi, čo si obliecť na bicykli v zime.

 

Cyklistická bunda
Cyklistické bundy sú navrhnuté s ohľadom na množstvo rôznych použití. Tu na Dare 2b ponúkame vodeodolné aj vetrovkové cyklistické bundy, ktoré obidve majú vetranú sieťovinu umožňujúcu prúdenie vzduchu.

Voliteľné: tričko + kombinácia základnej vrstvy
Alternatívou k dresu s dlhým rukávom je nosenie základnej vrstvy pod tričkom. Základné vrstvy sú často navrhnuté s vlastnosťami odvádzania potu rovnako ako cyklistické dresy, takže stále budete môcť využívať technológiu rýchleho schnutia, aby ste zabránili nepríjemnému vetru v nahromadenom pote, a pritom zaistiť, aby vietor neprišiel. do styku s pokožkou vďaka dlhým rukávom.

Cyklistické nohavice / legíny
Cyklistické pančuchové nohavice v chladnom počasí podľahnú šortkám, ak je vaším cieľom teplo. Aj keď je stále bežné, že cyklisti vďaka ventilacii, ktorú ponúkajú, nosia šortky celoročne. Vaše oblečenie pre nohy bude do značnej miery závisieť od vašich osobných preferencií, ale obe možnosti sú v poriadku, pokiaľ sú pre vás dostatočne polstrované a pohodlné.

Rukavice
Cyklistické rukavice netreba nijak zvlášť predstavovať – ​​sú cyklistickými potrebami, pokiaľ nie ste fanúšikmi mozoľov a zlého držania. Pomôžu vám udržať ruky v teple, ale dôležitejšie sú pri udržiavaní rovnováhy pri bicyklovaní za menej ako požadovaných podmienok.

Čo nosiť na bicykli v daždi

Jazda na bicykli počas dažďa sa jednoznačne umiestňuje na popredných priečkach v zozname najnevhodnejších časov na bicykli, ale ak ste odhodlaní držať krok s vašimi cieľmi, budete musieť pokračovať. Objavte naše odporúčania rýchleho streľby nižšie alebo si prečítajte nášho špecializovaného sprievodcu, čo si obliecť na bicykli v daždi.

 

Cyklistická bunda
So slušnou nepremokavou cyklistickou bundou je vaša horná časť tela do značnej miery jedinou časťou tela, ktorá nebude na konci vašej jazdy mokrá. Pomôže vám tiež chrániť sa pred vetrom, ktorý vás ochráni, a ochráni vaše telo pred vetrom, ak ste sa zapotili. Ak ste po novom prírastku do svojho cyklistického šatníka, pozrite si niektoré z našich najlepších cyklistických búnd v ponuke.

Cyklistický dres
Cyklistický dres s krátkym alebo dlhým rukávom bude pri jazde na bicykli fungovať dobre, buď je tu možnosť, ktorá vám pomôže odvádzať pot z pokožky a regulovať vašu telesnú teplotu. Vo vnútri bundy sa začne hromadiť para vlhkosti, a preto je dôležité dbať na to, aby bola bunda priedušná.

Cyklistické legíny
Počas vašej daždivej jazdy vaše nohy podstúpia väčšinu trestu od chladného počasia a striekajúcej mláky. Po jazde na bicykli v daždi by ste si pravdepodobne mohli vystačiť s príjemnou teplou sprchou bez ohľadu na typ obuvi, ktorý uprednostňujete, ale cyklistické pančuchové nohavice zabránia tomu, aby sa špina dostala priamo na vašu pokožku, ako krátke nohavice, čo je oveľa výhodnejšie, ak cestujete do práce.

 

Čo nosiť na bicykli v noci

Počas temnejších hodín je dôležité zabezpečiť, aby ste boli okoloidúcim čo najviac viditeľní. Váš bicykel samozrejme už bude mať reflektory a potenciálne dokonca aj svetlo, ale reflexné oblečenie tiež pomôže zvýšiť vašu viditeľnosť. V technológii Dare 2b naša technológia Biomotion využíva reflexné materiály tým, že ich umiestňuje do oblastí s vysokým pohybom našich odevov, čo umožňuje nepretržité odrážanie svetla od materiálu, aby ste boli na cestách viditeľní. Prezrite si naše tipy na oblečenie uvedené nižšie alebo sa pozrite na nášho podrobného sprievodcu, čo na bicykel v noci nosiť.

Reflexná cyklistická bunda
V noci je tam vonku zima, takže je čas zabaliť sa do tepla s peknou vonkajšou vrstvou. Reflexné bundy poskytujú ochranu proti vode aj vetru, ale čo je dôležitejšie, sú tu preto, aby vás motoristi videli.

Cyklistický dres
Ak sa vám príliš oteplí, budete si môcť sako vyzliecť na potrebné vetranie. Cyklistické dresy sú tiež k dispozícii s prvkami reflexných detailov, takže ak budete mať na sebe správny dres, budete si ich stále všimnúť.