Daj si spraviť bikefitting

Aj tebe kazia radosť z jazdy opakované bolesti chrbta či rúk? Možno nemáš dobre nastavený bicykel. Pritom stačí tak málo.

Chcem sa objednať

Bikefitting

Zvyšovanie pohodlia

Počas bikefitting-u sa dozviete viac o svojom tele, napríklad ak máte fyzickú nerovnováhu alebo ak je vaše telo dokonale symetrické. Tiež vám povie, ktoré časti tela sú pružné a ktoré menej. Odpovede na všetky tieto otázky vás dovedú do perfektnej polohy na bicykli.

Zlepšovanie výkonu

Či už bicykel používate v práci alebo na víkendy ako hobby, všetci cyklisti by chceli jazdiť na bicykloch rýchlejšie a s menšou námahou. Bikefitting vám pomôže efektívnejšie šliapnuť do pedálov. Počas bikefitting-u sa dozviete viac o svojom tele napríklad ak máte fyzickú nerovnováhu alebo ak je vaše telo dokonale symetrické.

Zvýšenie sebavedomia

Ak presne viete, ktorú veľkosť bicykla potrebujete a akú polohu a veľkosť majú riadidlá a sedlo, budete sa cítiť istejšie, ak si kúpite nový bicykel alebo bicyklový diel. Ak potom jazdíte na tomto bicykli, všimnete si, že máte väčšiu kontrolu a vyššiu efektivitu šliapania. To zvýši vaše sebavedomie pri šliapaní, otáčaní, brzdení a akcelerácii.

Radosť z jazdy

Všeobecne platí, že bikefitting na bicykli zvýši vaše potešenie z bicykla aj mimo neho. Menej bolesti alebo nepohodlia znamená viac zábavy pri jazde na bicykli a menšiu pravdepodobnosť zranenia z krátkodobého aj dlhodobého hľadiska. So správnym posedom zlepšíte svoje zážitky na bicykli.

Ako prebieha Bikefitting

 • Rezervácia termínu
  Telefonicky, e-mailom, osobne na predajni. Počas Vášho termínu je pre Vás vyhradených 60 minút. Cena statického merania Bikefitting je 60€.
 • Prinesiete bicykel, ktorý chcete nastaviť
  (ak používate cyklistické tretry, tak aj tie)
 • Vyplníme s Vami vstupný formulár
  Výber pozície, typ bicykla, úrazy, fyzické posúdenie a čo očakávate od bikefittingu.
 • Kontrola možností
  Nastavenia/demontáže sedla, predstavca, pedálov a zarážok na tretrách.
 • Zápis hodnôt súčasného posedu
  V prípade požiadavky zákazníka
 • Nové nastavenie posedu
 • Meranie
 • Skúška posedu a úpravy